Każda jednostka w społeczeństwie polskim jest pod jurysdykcją prawną prawa polskiego. Każdy z obywateli posiada przyznane mu przez polskie prawo obowiązki oraz prawa. Każda jednostka zorganizowana, czyli firma, może zostać stworzona na zasadach ściśle określonych przez prawo i działać tylko w jego ramach. Niestety powszechna edukacja w zakresie systemu prawnego w Polsce nie jest na porządku dziennym, a nieznajomość prawa może nam tylko zaszkodzić.

Z drugiej strony, posiadając własną firmę, mamy na głowie mnóstwo rzeczy i dodatkowe przeszkolenie w zakresie przepisów prawa tylko przysporzy nam obowiązków, zabierając czas. Obsługa prawna firm Kraków nie jest już niczym nadzwyczajnym. Podobnie wśród firm zagranicznych trudno znaleźć taką, która nie korzysta z obsługi prawnej wykonywanej przez zawodowca – prawnika. Każdą decyzję konsultują one z prawnikiem, co jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem.

Konflikty wewnątrz oraz na zewnątrz organizacji

Konflikty w wewnętrznych strukturach organizacji mogą być dla niej, wbrew pozorom, budujące. Jeśli potrafimy je świadomie rozwiązać, ich rola staje się stymulująca dla pracowników. O metodach rozwiązywania konfliktów w organizacji możemy dowiedzieć się z wielu pozycji naukowych z zakresu psychologii organizacji i zarządzania. W przypadku konfliktów na zewnątrz organizacji sprawa nie wydaje się tak prosta. Mogą one wyniknąć w konsekwencji podpisania umowy z dostawcą towarów lub usług, lub z braku satysfakcji ze strony klienta. Wciąż wprowadzane zmiany prawne mogą także zaowocować konfliktem.

Usługi prawne dedykowane przedsiębiorcom

Zakres usług, z których chcemy skorzystać, jest szeroki. Dowolność wyboru na tym polu pozostawiona jest właścicielom firm. Oczywiście szerokość zakresu wybranych usług będzie różnicować ich cenę. Do przykładowych usług, jakie może świadczyć kancelaria prawna względem firmy, należą:

  • pomoc w zakładaniu/likwidowaniu firmy,
  • opiniowanie umów,
  • przygotowywanie umów, statutów, regulaminów,
  • reprezentacja firmy przed sądem, a także w sprawach z dłużnikami lub klientami,
  • analiza dokumentacji,
  • sporządzanie wszelkiego rodzaju pism, np. skierowanych do instytucji publicznych,
  • zakładanie, rejestracja, przekształcanie, likwidacja i podział spółek.

Jeśli wciąż nie jesteśmy pewni, czy potrzebujemy jakiejkolwiek usługi, darmową poradę prawną uzyskamy na stronie https://www.palucki.pl/prawo-cywilne/. Co jednak podkreślają prawnicy, nie warto zwlekać z konsultacją prawną. Im bardziej zaawansowane stadium sprawy, tym trudniej rozwiązać ją na naszą korzyść nawet najlepszemu prawnikowi.

Dzięki stałemu nadzorowi prawników w firmie ograniczone zostaje ryzyko występowania problemów prawnych. Dzięki temu organizacja funkcjonuje sprawnie, a podejmowane przez nas ryzyko w działaniach biznesowych staje się świadome. Żadna firma nie jest za mała na skorzystanie z obsługi prawniczej, a wśród tych dużych wydaje się to kluczem do sukcesu i dalszego rozwoju. Stała obsługa prawna to także oszczędność względem incydentalnych porad.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + trzynaście =